خانه / همه مطالب / اتحاد امامت وامارت / امامت / شورای ائمه جماعات / شورای ائمه محلات / برگزاری اولین گردهمایی شورای امامت محله یک مسکن مهر پردیسان با حضور امام جمعه پردیسان

برگزاری اولین گردهمایی شورای امامت محله یک مسکن مهر پردیسان با حضور امام جمعه پردیسان

اولین شورای امامت محله یک مسکن مهر پردیسان با حضور امامان مجتمع‌های مسکونی این محله، جمعه شب، ۲۴ آبان‌ماه در مسجد جامع پردیسان برگزار گردید.

در این جلسه حجت الاسلام سجادی، مسئول قرارگاه نماز جمعه پردیسان با تأکید بر این‌که راه برون‌رفت امت اسلام از مشکلات تمسک به اصل امامت است گفتند: امام مجتمع باید هم برای امام جمعه و هم ساکنان مجتمع کمک‌حال باشد. مسئولین نیز حمایت‌هایی برای امامان مجتمع در نظر گرفته‌اند.

حجت الاسلام عابدین، معاون طرح و برنامه امام جمعه، با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در خصوص اهمیت امامت در سامان‌دهی و نظم‌بخشی به حرکت تمدن نوین اسلامی، الگوی امامت و امارت را الگویی کارآمد در جهت تحقق مدینه فاضله دانستند و افزودند: رویکردهای اصلی شورای امامت، ایمان و عمل صالح، تعاون و کار جهادی و امداد و کمک‌رسانی است.

ایشان افزودند: ما در پردیسان امام شهر، امام ناحیه، امام محله داریم و این زنجیره امروزه با حضور امامان مجتمع‌ها در حال تکمیل شدن است. تمام زیرساخت‌های مورد نیاز برای تشکیل زنجیره‌ی امامت در پردیسان به صورت کامل فراهم است. مبانی نظریه، الگوسازی و راهبردنگاری در قالب الگوی امامت و امارت تدوین شده و تنها عنصر مورد نیاز اجتماع امامان است تا افق مدینه فاضله را تحقق بخشد.

جناب آقای عبدلی، فرمانده حوزه مقاومت شهدای مدافع حرم با ارائه‌ی گزارشی از وضعیت امنیتی محله یک مسکن مهر، تشکیل گروه مقاومت مجتمع را از تدابیر سپاه برای تشکیل بازوی اجرایی امام مجتمع ذکر کردند و افزودند: قرار بر این است که گروه‌های مقاومت مجتمع‌ها، شاخه‌ی فرهنگی، تربیت بدنی، امر به معروف، خدمت‌رسانی، امدادرسانی و … داشته باشد. مجموعه‌ی بسیج و سپاه برای مجتمع‌ها طرح‌هایی در زمینه‌ی جهیزیه، ازدواج، اشتغال‌زایی و غیره در نظر گرفته است که با کمک امام مجتمع تحقق خواهد یافت.

در ادامه‌ی جلسه امام جمعه پردیسان، امام را ظرفیتی بزرگ برای تمدن‌سازی دانستند و گفتند: امام به تنهایی نمی‌تواند عفاف، اقتصاد هشتاد میلیون را تأمین کند. باید شبکه‌ای از جنس خودش تشکیل شود و عصای موسی بشود. ما در فقه‌مان امام جمعه و جماعت داریم. باید از این ظرفیت استفاده کنیم. آپارتمان‌ها را جز با امام مجتمع نمی‌شود اصلاح کرد.

امام جمعه پردیسان با برشمردن وظایف امام مجتمع از قبیل نصیحت، کارآفرینی و پرکردن سفره‌ها، تعلیم و تربیت و مدیریت گفت: امروز جمعیت پانزده هزار نفری در محله یک ۲۸ امام دارد. این در تاریخ ما نبوده است. این‌ها کاملاً زیر نظر امام محله در مسجد امام حسن مجتبی (ع) هستند.

آیت الله قوامی، هیئت مدیره، مدیر اجرایی و گروه مقاومت را سه بازوی اصلی امام مجتمع دانستند و تأکید کردند: هیئت مدیره فقط وظیفه‌ی فکر کردن دارد و باید اجرا را به‌دست یک نیروی جوان بسپرد.

آیت الله قوامی گفتند: بردن نان برای یتیمان در تاریکی شب فقط در مجتمع و به‌دست امام می‌تواند اتفاق بیفتد. باید بسیج شوید تا جهیزیه درست کنید. انواع بی‌سوادی را کاملاً ریشه‌کن کنید. فقر و اعتیاد را ریشه‌کن کنید.

امام جمعه پردیسان افزود: امام جمعه و امام محله تماماً حامی شماست. سازمان تبلیغات هم یک‌روزه حکم تأسیس کانون می‌دهد. معاون تبلیغ حوزه اعلام کرد ما به تک‌تک آقایان حکم می‌دهیم. فایده‌ی حکم امامت این است که حکم شما نافذ می‌شود.

امام جمعه پردیسان با اشاره به این‌که تشکیل نظام امامت نوعی کادرسازی برای نظام است افزودند: این هم سهل است و هم ممتنع. شما اصلاً برای چه روحانی و معمم شدید؟ بروید در یک روستا سه‌تا پیرمرد پای منبرتان بنشینند؟ اگر در مجتمع‌ها جشن و شادی ایجاد کنید، جوان‌ها عاشق روحانیت می‌شوند. مراجع اختلافات شما هستید، مرجع تظلم‌ها شما هستید. امام جمعه و روحانیت باید سپر بلا باشند. روحانی نمی‌تواند سهم امام را بگیرد و راحت باشد. باید مجاهده کرد. بسوزید و نور بدهید، مثل پیامبر.

درباره‌ی مدیر سایت 2

همچنین ببینید

دریافت احکام امام مجتمع بهارستان توسط آیت الله قوامی

روز چهارشنبه ۹۸/۷/۹ توسط امام جمعه محترم پردیسان طی مراسمی حکم امامت مجتمع بهارستان به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *