خانه / همه مطالب / آثار / سخنرانی ها / دیدار و جلسات / در دیدار با رئیس دانشگاه قم مورد تأکید واقع شد:نقش محوری دانشگاهیان در تحقق آرمانشهر دینی۹۸/۱۰/۸

در دیدار با رئیس دانشگاه قم مورد تأکید واقع شد:نقش محوری دانشگاهیان در تحقق آرمانشهر دینی۹۸/۱۰/۸

در دیدار با رئیس دانشگاه قم مورد تأکید واقع شد:نقش محوری دانشگاهیان در تحقق آرمانشهر دینی

🔺آیت الله قوامی، امام جمعه پردیسان در دیدار حجت الاسلام و المسلمین دیرباز، رئیس دانشگاه قم با بیان برخی وظایف و اهداف شورای فرهنگ عمومی پردیسان و کارگروه های چهارگانه آن و هم چنین الگوی جامع امامت و امارت در تحقق افق ۱۴۱۴ گفتند: با توجه به دغدغه رهبری در خصوص قم، باتشکیل شبکه و نظام امامت در قم بسیاری از مشکلات قابل حل است.

🔺ایشان با اشاره به لزوم نقش آفرینی دانشگاهیان در تحقق تمدن نوین اسلامی گفتند: کارگروه های ما میتوانند از طرف دانشمندان اشباع شوند، به خصوص اساتید متعهد بسیجی تا پیوند دانشگاه و حوزه و هم چنین حوزه کاربردی تقویت شود.

🔺حجت الاسلام و المسلمین دیرباز، ریاست محترم دانشگاه قم، با بیان اینکه ساختارهای پیچیده موجود اختیارات ما را در محدود میکند گفتند: پردیسان به لحاظ فضای شهری خاص، اقتضائاتی دارد. ما در حال نبرد و مواجه با فضای مجازی و تکثر سبک زندگی و گرفتار در مسائل جهانی هستیم و باید به فضای موجود توجه داشت و سپس با استفاده از تجربیات و مبانی دینی طرحی ملی و فراملی ارائه دهیم.

🔺وی با بیان اینکه دانشگاه قم با حدود سیصد عضو هیأت علمی و برخورداری از ظرفیت بالای علمی در رشته های علوم پایه، فنی، مدیریتی و حقوقی میتواند نقش کمکی مهمی در این حوزه ایفا کند گفت: نقش دانشجویان که جوان، متدین و باانگیزه هستند نیز پررنگ است و میتوانند با مجموعه بنیاد مدیریت اسلامی و نهاد جمعه پردیسان همکاری داشته باشند.

درباره‌ی مدیر سایت 2

همچنین ببینید

امام جمعه پردیسان ضمن عیادت از یکی از بیماران: لزوم توجه بیشتر نهادهای امدادی و راه و شهرسازی به تأمین مسکن بیماران۹۸/۱۰/۷

امام جمعه پردیسان ضمن عیادت از یکی از بیماران، درخواست کرد:لزوم توجه بیشتر نهادهای امدادی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *