خانه / همه مطالب / آثار / سخنرانی ها / خطبه جمعه / امام جمعه پردیسان: سلیمانی در تاریخ می‌ماند

امام جمعه پردیسان: سلیمانی در تاریخ می‌ماند

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه مورخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۸ با بیان این که بصیرت انسان را از دل طوفان‌ها و تونل‌های طولانی عبور می‌دهد گفتند: از نه تا نوزدهم دی دهه‌ی بصیرت است. بصیرت به سادگی به دست نمی‌آید، خوشا به حال شما که به سادگی نصیب‌تان شده است، معلوم می‌شود که از اسلام به ایمان و تقوا رسیده‌اید. از تقوا هم بالاتر رفته‌اید و به یقین رسیدید و الآن دارای بصیرت شده‌اید.

ایشان افزودند: بصیرت یعنی هر چقدر ابلیس اعظم با ایادی خودش فتنه و آشوب درست کند، شما از مسیر خود جدا نمی‌شوید. او دائماً تلاش می‌کند دین را دچار حاشیه کند ولی انسان‌های بابصیرت از جای‌شان تکان نمی‌خورند.

امام جمعه‌ی پردیسان افزود: شمشیرهای ما بر اساس بصیرت زده میشود و ماشه‌ها بر اساس بصیرت چکانده می‌شود. شمشیر زدن ما با بصیرت است. سپهبد شهید ما این‌طور بود. در طول زندگی خود لحظه‌ای در اسلام، اعتقادات، مکتب و رهبر خودش تردید نکرد. از نوجوانی در میدان بود و مثل مالک اشتر لحظه‌ای نخوابید.

آیت الله قوامی با اشاره به شهادت جانسوز سردار سلیمانی گفتند: آن‌ها عهدی برای دفاع از مکتب بستند و پای آن صادقانه ایستادند. پرچم اسلام و ولایت نمی‌افتد. این خواب خام دشمن است، پرچم همیشه به دست سرداران و سپهبدهای دیگر در اهتزاز است و هرگز نمی‌افتد.

خطیب پردیسان افزود: ما تاریخ و تبار داریم. رهبر انقلاب به قاتلان این‌ها گفتند اشقیا. این‌قدر پررو هستند رسماً هم می‌گویند به دستور فلانی زدیم. گور خودتان را کندید. تلاش کردبد و سرداری را به آرزویشان رساندبد. جرم آن‌ها این بود که داعش را از کربلا و نجف دور کردند. غیظ دارید، ولی به آرزویتان نمی‌رسید. در همین غیظ‌تان بمیرید، ما که کنار نمی‌رویم و لحظه به لحظه قوی‌تر می‌شویم. شما ترسوها هستید که مثل خفاش شبانه می‌زنید.

وی خاطرنشان کرد: بعد از این شهادت‌ها است که مشخص می‌شود برخی منافقین در کدام اردوگاه بودند. ممکن است در بعضی مراسم‌ها اشک تمساح هم بریزند، اما کارنامه‌شان چیز دیگری را نشان می‌دهد.

آیت الله قوامی افزود: آن‌قدر از دست ما عصبانی باشید تا دق کنید. ما راست‌قامتان جاودانه‌ی تاریخ خواهیم ماند. خون سردار مؤثرتر از شمشیر اوست. این مرد در تاریخ می‌ماند.

درباره‌ی مدیر سایت 2

همچنین ببینید

امام جمعه‌ی پردیسان ؛ “سنت‌های صالحه‌ی ایرانی را حفظ کنید”

آیت الله سیدصمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان قم در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه، مورخ ۲۹ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *