خانه / همه مطالب / اتحاد امامت وامارت / امامت / شورای ائمه جماعات / امام مجتمع / با حضور امام جمعه محترم صورت گرفت:انتصاب امامان مجتمع مسکونی دانشگاهیان قم

با حضور امام جمعه محترم صورت گرفت:انتصاب امامان مجتمع مسکونی دانشگاهیان قم

امام جمعه پردیسان با حضور در مجتمع مسکونی دانشگاهیان قم (محله یک مسکن مهر)، حجج اسلام نعیمی و رمضانی را به سمت امامان این مجتمع منصوب کردند.

امام جمعه پردیسان در این جلسه در خصوص وظایف و اقدامات امامان مجتمع تأکید کردند: آن مدل امیرالمؤمنین علیه‌السلام که کیسه بر دوش و نقاب بر چهره به درب خانه‌ی نیازمندان می‌رفت، فقط توسط امام مجتمع قابل تحقق است و در توان امام محله و امام جمعه نیست. امام مجتمع هر کمکی که به‌دست می‌آورد به آن‌ها می‌دهد. اگر شبکه‌ی امامت تکمیل و مهیا شود، کمیته‌ی امداد تمام کمک‌ها را از طریق امام مجتمع انجام می‌دهد، اوقاف هم برنامه‌های فرهنگی را با امام انجام می‌دهد. این ریل‌گذاری آن‌قدر قوی است که هر برنامه‌ای از طریق آن به بهترین وجه قابل انجام است، از قبیل برنامه‌ی بهداشت، هدایا، حفظ قرآن، کتاب‌خوانی، جشنواره‌ها، مسابقات و … .

ایشان در ادامه اقدامات شبکه‌ی امامت را عامل برکات فراوان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دانستند و گفتند: هر وقت ساکنان اعلام کنند، امام جمعه کلنگ ساخت حسینیه مجتمع را می‌زند و تمام مجوزهای آن فراهم می‌شود. از شهردار محترم هم تشکر می‌کنیم که در امر مقدس احداث حسینیه و کانون و مسجد ما را یاری می‌دهند.

حجت الاسلام و المسلمین عابدین، امام محله حسنیه ضمن اشاره به محورهایی از بیانیه گام دوم انقلاب، نظریه اتحاد امامت و امارت را از نظریات پشتیبان مبانی این بیانیه دانستند و گفتند: در این نظریه رابطه امام و امت به خوبی شکل گرفته است چون ما برای رسیدن به آرمان مدینه فاضله اسلامی و نظام انقلابی امام و امت، نیاز به جوامع کوچکتری داریم تا آن نظام بزرگ را شکل بدهیم.

در این جلسه هم‌چنین پیشنهادات برخی اعضا در خصوص تأسیس بنگاه‌های املاک محلی و محدود کردن معاملات به جهت کنترل قیمت مسکن و گزینش ساکنان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

درباره‌ی محمد چزگی

همچنین ببینید

از سوی امام جمعه محترم صورت گرفت:انتصاب امام مجتمع مسکونی رسول اکرم (صلوات الله علیه)۹۸/۱۲/۱۱

در مراسمی با حضور امام جمعه محترم، امام محله حسینیه و ساکنان مجتمع مسکونی رسول …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *