خانه / همه مطالب / آثار / سخنرانی ها / دیدار و جلسات / در دیدار با رئیس دانشگاه قم مورد تأکید واقع شد:نقش محوری دانشگاهیان در تحقق آرمانشهر دینی۹۸/۱۰/۸

در دیدار با رئیس دانشگاه قم مورد تأکید واقع شد:نقش محوری دانشگاهیان در تحقق آرمانشهر دینی۹۸/۱۰/۸

در دیدار با رئیس دانشگاه قم مورد تأکید واقع شد:نقش محوری دانشگاهیان در تحقق آرمانشهر دینی

🔺آیت الله قوامی، امام جمعه پردیسان در دیدار حجت الاسلام و المسلمین دیرباز، رئیس دانشگاه قم با بیان برخی وظایف و اهداف شورای فرهنگ عمومی پردیسان و کارگروه های چهارگانه آن و هم چنین الگوی جامع امامت و امارت در تحقق افق ۱۴۱۴ گفتند: با توجه به دغدغه رهبری در خصوص قم، باتشکیل شبکه و نظام امامت در قم بسیاری از مشکلات قابل حل است.

🔺ایشان با اشاره به لزوم نقش آفرینی دانشگاهیان در تحقق تمدن نوین اسلامی گفتند: کارگروه های ما میتوانند از طرف دانشمندان اشباع شوند، به خصوص اساتید متعهد بسیجی تا پیوند دانشگاه و حوزه و هم چنین حوزه کاربردی تقویت شود.

🔺حجت الاسلام و المسلمین دیرباز، ریاست محترم دانشگاه قم، با بیان اینکه ساختارهای پیچیده موجود اختیارات ما را در محدود میکند گفتند: پردیسان به لحاظ فضای شهری خاص، اقتضائاتی دارد. ما در حال نبرد و مواجه با فضای مجازی و تکثر سبک زندگی و گرفتار در مسائل جهانی هستیم و باید به فضای موجود توجه داشت و سپس با استفاده از تجربیات و مبانی دینی طرحی ملی و فراملی ارائه دهیم.

🔺وی با بیان اینکه دانشگاه قم با حدود سیصد عضو هیأت علمی و برخورداری از ظرفیت بالای علمی در رشته های علوم پایه، فنی، مدیریتی و حقوقی میتواند نقش کمکی مهمی در این حوزه ایفا کند گفت: نقش دانشجویان که جوان، متدین و باانگیزه هستند نیز پررنگ است و میتوانند با مجموعه بنیاد مدیریت اسلامی و نهاد جمعه پردیسان همکاری داشته باشند.

درباره‌ی محمد چزگی

همچنین ببینید

کلنگ زنی ساخت سرای مجتمع نگین توسط امام جمعه پردیسان آیت الله قوامی

از سوی امام جمعه پردیسان صورت گرفت:کلنگ‌زنی ساخت سرای مجتمع نگین در مراسم جشنی به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *