خانه / همه مطالب / اتحاد امامت وامارت / امامت / شورای ائمه جماعات / امام مجتمع / در راستای تکمیل شبکه امامت پردیسان انجام شد:هشت مجتمع محله صادقیه پردیسان صاحب امام شدند

در راستای تکمیل شبکه امامت پردیسان انجام شد:هشت مجتمع محله صادقیه پردیسان صاحب امام شدند

طی مراسمی در مسجد امام صادق علیه‌السلام پردیسان، هشت نفر از امامان مجتمع‌های مسکونی این محله، حکم خود را از دست امام جمعه محترم دریافت کردند.

آیت الله قوامی در این جلسه با اشاره به تکمیل قریب الوقوع شبکه امامت مجتمع‌های پردیسان گفتند: مدل شبکه‌ی ما مدل امیرالمؤمنین است، چون ایشان همیان دارد و با کیسه‌های غذا به درب خانه‌های نیازمندان می‌رود. همیان بر دوش امام مجتمع است و جز با امام مجتمع تحقق ندارد.

ایشان افزودند: اکنون برای کمک به امام مجتمع یک مسابقه‌ای بین سازمان تبلیغات، معاونت تبلیغ حوزه، مرکز خدمات، دفتر تبلیغات، اوقاف و ارشاد ایجاد شده است. این‌ها هر کدام به نوعی به این پدیده‌ی مبارک کمک می‌کنند. یکی از این کمک‌ها به عنوان طرح هجرت الآن نقد شده است. معاونت تبلیغ حوزه از امام مجتمع به عنوان یک مهاجر دعوت و مصاحبه می‌کند و از این نظر یک مجتمع هیچ فرقی با یک روستا ندارد. پانصد مجتمع پردیسان با پانصد روستا فرقی ندارد.

امام جمعه پردیسان با اشاره حمایت دیگر نهادها از جمله شهرداری، سپاه و کمیته امداد از شبکه امامت گفتند: ما به زودی نظام آموزشی را هم ابلاغ می‌کنیم. یعنی شما در مجتمع مدیر یک خوابگاه نیستید، بلکه مدیر یک آموزشگاه هستید. ما موادی را که برای آموزش سبک زندگی اسلامی لازم است تهیه می‌کنیم. امام مجتمع نماینده‌ی معاون تهذیب حوزه در مشاوره است و تا در مجتمع دعوایی می‌شود آن را حل می‌کند.

آیت الله قوامی تأکید کردند: ما می‌خواهیم مدل امیرالمؤمنین را زنده کنیم. اگر سرعت خدمت‌رسانی کم باشد، کوتاهی کرده‌ایم. هیچ چیز نباید دست ما بماند. من گفتم در قرارگاه نماز جمعه هیچ چیز، حتی یک برنج هم نباید بماند و سریع باید به دست امام ناحیه، سپس امام محله و امام مجتمع برسد و امام مجتمع هم به نیازمند برساند.

درباره‌ی محمد چزگی

همچنین ببینید

با حضور امام جمعه محترم انجام شد:اعطای حکم جمعی از امامان مجتمع‌های محله خاتم الانبیا

در جلسه‌ای با حضور جمعی از امامان مجتمع محله خاتم الانبیا، حجج اسلام نقدی، هاشمی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *